4 روش مشاهده نسخه وردپرس

یکی از نکاتی که در سایت‌های وردپرسی باید بدانید و رعایت کنید، بروز نگه داشتن وردپرس می‌باشد. برای اینکه بدانید نسخه وردپرس شما چند است روشهای مختلفی وجود دارد. گاهی ممکن است به واسطه افزونه‌های که نصب می‌کنید یا قالبی که استفاده می‌کنید و دلایل امنیتی نسخه وردپرس از دید شما مخفی باشد با استفاده از روش‌های که در این آموزش به شما معرفی می‌کنیم می‌توانید نسخه وردپرس سایت خود را مشاهده نمایید و در صورت نیاز به بروزرسانی آن را به روز رسانی کنید تا درگیر مشکلات امنیتی و مهم نشوید.

4 روش مشاهده نسخه وردپرس سایت شما

 

مشاهده نسخه وردپرس در صفحه داشبورد

راحتترین و سریعترین راه مشاهده نسخه استفاده شده وردپرس بر روی سایت شما، مشاهده شماره نسخه آن در صفحه داشبورد می‌باشد. برای دیدن نسخه وردپرس در این روش شما باید در سایت خود لاگین نمایید.

بعد از ورود به سایت در صفحه اصلی داشبورد، می توانید در ویجت در یک نگاه اطلاعات وردپرس را مشاهده نمایید. همینطور در گوشه چپ پایین صفحه می توانید از نسخه وردپرس خود مطلع شوید.

4 روش مشاهده نسخه وردپرس

مشاهده نسخه وردپرس از طریق سورس کد صفحه

برای دیدن شماره نسخه وردپرس شما می‌توانید بر روی صفحه سایت خود کلیک راست کنید و گزینه view page source را انتخاب کنید. در این روش نیازی نیست که شما به سایت لاگین نمایید.

بر روی صفحه سایت خود کلیک راست کنید و گزینه view source را انتخاب نمایید.( در صورتی که از مرورگر دیگری استفاده می‌کنید ممکن است نام این گزینه متفاوت باشد. در این مثال از مرورگر کروم استفاده شده است.)

بعد از مشاهده کد صفحه کافی است کلید ctrl+f را بزنید و بعد کلمه Generator را جستجو نمایید.

4روش مشاهده نسخه وردپرس

بعد از جستجو فیلد متا را به شکل زیر مشاهده می‌کنید.

4روش مشاهده نسخه وردپرس

توجه: در این روش ممکن است بر روی سایت شما افزونه های امنیتی نصب شده باشد و یا قالب شما این بخش را محدود کرده باشد و شما با این روش نتوانید نسخه وردپرس را مشاهده نمایید.

مشاهده نسخه وردپرس از فایل readme.html

زمانی که وردپرس را نصب می‌کنید، یک فایل readme.html در کنار فایلهای شما قرار می‌گیرد، شما می‌توانید با آدرس yourwebsite.com/readme.html به آن دسترسی داشته باشید بعد از باز شدن فایل می‌توانید نسخه وردپرس را مشاهده کنید.

مشاهده از طریق RSS

شما می توانید از طریق فید RSS نسخه وردپرس سایت خود را مشاهده نمایید. برای مشاهده RSS از آدرس yourwebsite.com/feed/ به آن دسترسی داشته باشید. بعد از مشاهده فایل RSS کلمه generator را سرچ کنید.

4روش مشاهده نسخه وردپرس

در این روش هم شما نیازی به ورود به سایت ندارید.

گرفتن نسخه وردپرس با استفاده از PHP Snippet

در صورتی که شما قصد توسعه افزونه یا قالب را دارید و می خواهید که قبل از نصب یا اجرا نسخه وردپرس بررسی شود، می‌توانید از تکه کد زیر در برنامه خود استفاده نمایید.

<?php
//Display the WordPress version number
echo get_bloginfo( 'version' );

با یکی از این روشها شما به صورت معمول می‌توانید نسخه وردپرس سایت خود یا دیگران را مشاهده کنید. در صورتی که با هیچکدام از این روشها نتوانستید نسخه وردپرس را مشاهده کنید، به احتمال زیاد بر روی وب سایت افزونه امنیتی وجود دارد که مانع دیدن نسخه وردپرس می‌شود.