افزونه کپچا برای فرم نظرات وردپرس

قطعا شما هم با دریافت اسپم‌های متفاوت در سایت مواجه شده‌اید امروز می‌خواهیم یک افزونه کپچا برای فرم‌ نظرات وردپرس معرفی کنیم که رایگان می‌باشد و علاوه بر فرم نظرات برای بیشتر فرم‌های پیش‌فرض در وردپرس را قابل استفاده می‌باشد.

داشتن حداقل یک فرم در داخل سایت‌های وردپرسی اجتناب ناپذیر است. فرم نظرات, فرم ارتباط با ما, فرم استخدام و … از نمونه فرم‌های است که داخل یک سایت وجود دارد.

از ابتدای آغاز به کار اینترنت به شکل گسترده و عمومی‌تر شدن آن, همه وب‌مسترها با اسپم‌ها1سر و کار دارند. حتی اگر شما از ضد اسپم در سایت خود استفاده کنید باز اسپمرها2 همیشه راهی جدید را برای نفوذ به سایت شما و ارسال اسپم پیدا می‌کنند.

قطعا شما هم از دیدن اسپم‌ها در وب‌سایت یا ایمیل خود دلخوشی ندارید! اما چاره ای نیست و اسپم‌ها جزئی از اینترنت است و راه گریزی هم ندارند. اما شرکت‌های برنامه نویسی بزرگی مثل گوگل سعی کرده‌اند روش‌هایی را ابداع کنند که ارسال این اسپم‌ها را به حداقل برسانند.

بعد از این مقدمه با ما همراه باشید تا درباره افزونه کپچا برای فرم‌های وردپرس صحبت کنیم.

افزونه کپچا برای فرم نظرات وردپرس

یکی از پلاگین‌های محبوبی که برای جلوگیری از ارسال اسپم استفاده می‌شود افزونه Advanced noCaptcha & invisible Captcha می‌باشد که با استفاده از الگوریتم‌های گوگل سایت شما را از دریافت اسپم محافظت می‌کند. این افزونه به شما کمک می‌کند تا برای فرم نظرات وردپرس یک پروتکل حفاظتی از دریافت اسپم داشته باشید.

برای نصب این افزونه می‌توانید از طریق مخزن وردپرس اقدام کنید. کافی است به منوی افزونه‌ها> افزودن افزونه بروید و در کادر جستجو عبارت Captcha را سرچ کنید و در لیست افزونه‌ها, افزونه Advanced noCaptcha & invisible Captcha را پیدا کنید و بر روی دکمه نصب آن کلیک کنید و بعد از نصب آن را فعال نمایید.

افزونه captcha چطور کار می‌کند؟

برای اینکه این افزونه بتواند به درستی کار کند, شما باید در سایت Google reCaptcha ثبت نام کنید. اگر شما یک اکانت گوگل دارید نیازی به ثبت نام مجدد نیست و کافی است با همان ایمیل به سایت Google reCaptcha وارد شوید و site key و secret key را دریافت کنید.

ثبت سایت شما در Google reCaptcha

ابتدا به آدرس صفحه Google reCaptcha وارد شوید و با یک اکانت گوگل خود وارد شوید. در قدم بعدی در صفحه مدیریت فرم مربوط به reCaptcha را تکمیل کنید تا یک API جدید برای سایت شما ایجاد شود.

در فیلد label نام دلخواهی را وارد کنید. و بعد الگوریتم مورد نظر خود را انتخاب نمایید.سپس در فیلد domain آدرس سایت خود را اضافه کنید و تیک قوانین مربوط به گوگل را بزنید و دکمه Register را انتخاب کنید.

افزونه کپچا برای فرم نظرات وردپرس
ثبت سایت در Google reCaptcha

بعد از این تکمیل این فرم و ثبت سایت در Google reCaptcha کلیدهای اختصاصی سایت شما صادر می‌شود.

افزونه کپچا برای فرم نظرات وردپرس
ثبت سایت در Google reCaptcha

حالا کافی است به تنظیمات افزونه در سایت خود وارد شوید و این مقدار این دو کلید را در کادرهای مربوط به هر بخش قرار دهید.

افزونه کپچا برای فرم نظرات وردپرس
تنظیمات Google reCaptcha

در بخش تنظیمات می‌توانید مشخص کنید که برای کدامیک از فرم‌ها نیاز به Captcha دارید.

افزونه کپچا برای فرم نظرات وردپرس
فرم ارسال دیدگاه با Google reCaptcha

امیدواریم این آموزش برای شما مفید بوده باشد و با استفاده از آن بتوانید از ورود اسپم‎‌ها به سایت خود جلوگیری کنید.


  1. اسپم یا هرزنامه به ارسال انبوه پیام به تعداد زیادی از کاربران در فضای آنلاین, بدون کسب اجازه آنها و با اهداف مختلف از جمله هک کردن افراد, تبلیغات, ایجاد ترافیک ساختگی, از کار انداختن زیرساخت‌ها و وارد کردن خسارت,… می‌گویند.
  2. ربات‌های که سراسر وب را بررسی می‌کنند و سایت‌های آسیب پذیر را برای ارسال اسپم هدف قرار می‌دهند.

دیدگاهتان را بنویسید