امنیت وردپرس به وسیله رمزگذاری بر روی wp-admin

امنیت وردپرس به وسیله رمزگذاری بر روی wp-admin، شاید با خواندن تیتر این سوال برای شما پیش بیاید که چطور می‌توانید با رمزگذاری بر روی wp-admin می توانید امنیت وردپرس را بالا ببرید.

در واقع شما با رمزگذاری بر روی دایرکتوری wp-admin یک لایه امنیتی به سایت خود اضافه می‌کنید و سایت خود را در برابر حملات مستقیم هکرها محافظت می‌کنید.

در این مقاله همراه ما باشید تا با بالا بردن سطح امنیت وردپرس به وسیله رمزگذاری بر روی wp-admin از وب سایت خود محافظت نمایید.

این آموزش براساس هاست Cpanel می‌باشد. چرا که Cpanel رابط کاربری مناسب و سریع را برای انجام این هدف دارد.

امنیت وردپرس به وسیله رمزگذاری بر روی wp-admin

ابتدا داخل Cpanel سایت خود لاگین نمایید. به پایین صفحه اسکرول کنید تا به تب Security برسید. در این بخش بر روی Password Protect Directories کلیک نمایید.

امنیت وردپرس

بعد از کلیک بر روی آیتم فوق یک صفحه باز می‌شود که مسیر دایرکتوری مد نظر شما را از شما می‌پرسد. فقط بر روی روت کلیک کنید. و سپس به مسیر نصب وردپرس خود بروید.سپس پوشه /wp-admin/ را انتخاب کنید. حالا شما یک صفحه دیگر را می‌بینید.

امنیت وردپرس

 

دقت کنید گزینه Password protect this directory تیک زده باشد. در کادر Name the protected directory یک نام برای عملیاتی که می‌خواهید انجام دهید بنویسید.

در بخش create user یک نام کاربری جدید و پسورد وارد کنید و سپس add/modify authorized user کلیک کنید.

حالا زمانی که می‌خواهید مستقیما به wp-admin دسترسی داشته باشید از شما رمز عبور درخواست می‌شود.

امنیت وردپرس

رفع مشکل دسترسی به admin-ajax.php

زمانی که بر روی wp-admin رمز عبور می‌گذارید، ممکن است دسترسی به admin-ajax.php با مشکل مواجه شود و عملکرد درستی نداشته باشد.

به پوشه wp-admin بروید و فایل .htaccess درون آن را برای ویرایش باز کنید و کد زیر را داخل آن قرار دهید.

<Files admin-ajax.php>
    Order allow,deny
    Allow from all
    Satisfy any 
</Files>

با استفاده از این روش شما می‌توانید یک لایه امنیتی بیشتر به سایت خود اضافه کنید و در مقابل حملات هکرها محافظت بیشتری از سایت خود داشته باشید.