w بهترین روش برای حذف نسخه وردپرس – هشتگ وردپرس مرجع آموزش تخصصی طراحی قالب و افزونه وردپرس

بهترین روش برای حذف نسخه وردپرس

همانطور که می‌دانید وردپرس، یک سیستم معروف تولید محتوا و ایجاد وب‌سایت و وبلاگ در سطح وب می‌باشد. وردپرس به صورت پیش فرض، ردپاهایی از خود به جا می‌گذارد که هکرها می‌توانند متوجه شوند که سایت شما از چه نسخه‌ای از وردپرس استفاده می‌کند و این به معنای نفوذ و ورود به سایت شما می‌باشد و در صورتی که شما به صورت مرتب از آپدیتهای وردپرس استفاده نکنید، خطر هک شدن سایت شما، تشدید می‌شود.

در ادامه این آموزش خواهید دید که چطور می توانید نسخه وردپرس را پنهان کنید.

روشهای حذف کردن نسخه وردپرس

روشهای مختلفی برای حذف کردن نسخه وردپرس وجود دارد، یکی از روشهای که سایتها به شما نشان می‌دهند، استفاده از تگ meta(متا)، در فایل header.php می‌باشد.

<meta name="generator" content="WordPress <?php bloginfo('version'); ?>" />

روش دیگری که می‌توانید نسخه وردپرس را پنهان نگه دارید استفاده از اکشن زیر در فایل functions.php قالب سایتتان می‌باشد. به فایل fuctions.php وارد شوید و کد زیر را به انتهای آن اضافه کنید.

remove_action('wp_head', 'wp_generator');

اما هر دو روش ارائه راه حل ناقص برای شما هستند. این روش ها به سادگی شماره نسخه وردپرس را از ناحیه سر شما خارج می کنند. بنابراین اگر کسی منبع وب سایت شما را مشاهده کند ، نمی تواند نسخه را مشاهده کند.

دو روش گفته شده نسخه وردپرس را از سایت شما حذف می‌کند ولی این دو روش ناقص هستند، با اینکه هر دو روش گفته شده نسخه وردپرس را از هدر سایت شما پنهان می‌کند اما هکرهای باهوش که به سیستم وردپرس آگاهی کامل دارند برای بدست آوردن نسخه وردپرس شما به RSS سایت شما می روند و به سادگی نسخه وردپرس شما را پیدا می‌کنند زیرا دو کدی که به شما گفتیم نسخه وردپرس سایت شما را در بخش RSS مخفی نمی‌کند.

روش مطمئنتری که شما می‌توانید از آن استفاده و امنیت سایت خود را بهبود ببخشید و نسخه وردپرس را از هدر و RSS حذف کنید استفاده از کد زیر در فایل functions.php می‌باشد.

function wpb_remove_version() {
return '';
}
add_filter('the_generator', 'wpb_remove_version');

کد بالاروش صحیح حذف نسخه وردپرس از همه بخش‌های سایت شما می‌‌باشد.

نکته مهم: باز هم تاکید می‌کنیم که بهترین راه محافظت از وبسایتهای وردپرسی آپدیت کردن مداوم و مستمر هسته وردپرس می‌باشد و بهترین راه محافظت از وبلاگ شما بروز بودن وردپرس است.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/wphashta/public_html/wp-includes/functions.php on line 5279