w تغییر رمز ورود به وردپرس از طریق دیتابیس – هشتگ وردپرس مرجع آموزش تخصصی طراحی قالب و افزونه وردپرس

تغییر رمز ورود به وردپرس از طریق دیتابیس

گاهی اوقات مشکلاتی برای وب‌سایت شما پیش می‌آید که نمی‌توانید از طریق منو مدیریت سایت به پیشخوان وب‌سایت خود وارد شوید و یا اینکه پسورد ورود به پیشخوان وب‌سایت را فراموش کرده‌اید و نمی‌دانید چه ایمیلی را برای بازیابی رمز عبور خود وارده نموده‌اید، در اینصورت تنها یک راه باقی می‌ماند که شما بتوانید از طریق آن به پنل پیشخوان سایت خود دسترسی داشته باشید، دیتابیس!!

تغییر رمز ورود به وردپرس از طریق دیتابیس

برای اینکه بتوانید به دیتابیس سایت خود وارد شوید مراحل زیر را انجام دهید.

ابتدا باید به هاست خود دسترسی داشته و به کنترل پنل آن وارد شوید و پس از آن به بخش phpmyadmin وارد شده و دیتابیسی که مربوط به سایت شماست را پیدا کنید.

نکته: اگر نمی‌دانید که کدام دیتابیس متعلق به سایت شماست کافی است در File Manager هاست و دایرکتوری public_html به دنبال فایل wp-config.php بگردید و آن را در حالت view  یا edit باز کنید و به دنبال عبارت define( ‘DB_NAME’, ‘……’ ); بگردید و نام دیتابیس را از طریق آن پیدا کنید و سپس به phpmyadmin برگشته و دیتابیس را پیدا کنید.

بر روی علامت + کلیک کنید و به دنبال جدولی به نام wp_user بگردید.

نکته 1: ممکنه است دیتابیس شما از پیشوند دیگری به جای نام wp_ استفاده کند، شما به دنبال جدول user باید بگردید.

نکته 2: ممکن است تعداد جداول وب سایت شما زیاد باشد و در صفحه اول نتوانید جداول را ببینید در اینصورت با زدن دکمه next به صفحه بعد بروید.

حالا در جدول user باید به دنبال نام کاربری که می خواهید رمز آن را تغییر دهید بگردید می توانید از امکان search استفاده کنید و درون دیتابیس را جستجو کنید. پس از اینکه کاربر را پیدا کردید بر روی دکمه ویرایش بزنید تا امکان ویرایش کاربر فراهم شود.

حالا در صفحه‌ای که برای ویرایش باز می‌شود، به دنبال فیلد password بگردید و مشابه تصویر زیر گزینه کدینگ آن را بر روی MD5 قرار دهید و رمز خود را وارد نمایید. در صورتی که رمز را بر روی MD5 تنظیم نکنید باز هم قادر نخواهید بود که به وردپرس لاگین نمایید.

نکته 1: اعمال کدینگ MD5 برای هش(Hash) کردن و بالا بردن امنیت اطلاعات ورود به وردپرس می‌باشد.

تعییر رمز ورود به وردپرس از طریق دیتابیس
تعییر رمز ورود به وردپرس از طریق دیتابیس

دیدگاهتان را بنویسید


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/wphashta/public_html/wp-includes/functions.php on line 5279