ابزارک(Widget) در وردپرس چیست؟

ابزارک(Widget) در وردپرس، قطعه کدی است که در بخش‌های مختلف سایت از جمله هدر، فوتر، سایدبار و بدنه قالب می تواند طراحی شود و محتوایی را که می خواهید در آن نمایش دهید.

به عنوان نمونه، ابزارک های که در فوتر سایت استفاده می‌کنید که آخرین مطالب را نمایش بدهید، یا توضیحات تماس با ما یا درباره ما را در آن قرار دهید، پس شما می‌توانید با استفاده از ابزارک‌ها هر چه که می‌خواهید در هر بخش سایت نمایش دهید.

به صورت پیش فرض بر روی قالب‌های وردپرس توسط سازنده ابزارک‌های تعبیه می‌شود اما شما هم می‌توانید ابزارک‌های دلخواه خود را به آن‌ها اضافه کنید و در بخش‌های دلخواه از آن استفاده نمایید.

استفاده از ابزارک‌(Widget) در وردپرس

برای استفاده از ابزارک‌ها به پیشخوان وردپرس وارد شوید و از منوی نمایش » ابزارک‌ها را انتخاب نمایید. با توجه به نوع قالبی که شما دارید تعداد ابزارک‌های متنوعی را می‌توانید در این بخش مشاهده کنید.

ابزارک(Widget) در وردپرس
ابزارک(Widget) در وردپرس

برای اینکه یک ابزارک را فعال کنید و در سایت نمایش دهید کافی است از ستون ابزارک‌های در دسترس ابزار مورد نظر را انتخاب و به ستون سمت چپ بکشید و در صورتی که ابزاری نیاز به تنظیمات دارد تنظیمات را انجام دهید.

ابزارک(Widget) در وردپرس
ابزارک(Widget) در وردپرس

دقت کنید که بعد از هر تغییری در ابزارها حتما ذخیره هر ابزار را انجام دهید.

مزیت استفاده از ابزارک(Widget) در وردپرس این است که شما می‌توانید امکانات مختلفی را در بخش‌های مختلف از سایت اضافه کنید تا در دسترس بودن امکانات در سایت راحتتر باشد و سایت شما کاربرپسند باشد.